x
Komoot - jak korzystać?

Komoot - jak korzystać?

Komoot to darmowa aplikacja na telefony jak i strona internetowa do planowania wycieczek oraz nawigacji pieszej i rowerowej w terenie
  • Dostępna jest po angielsku i niemiecku (stan na 01.01.2019), jednak wystarczy znajomość kilku podstawowych terminów, by niemal swobodnie korzystać z aplikacji.
  • Pozwala planować wycieczki uwzględniając i wyświetlając dane podstawowe, takie jak długość trasy, czas przejazdu, rodzaj roweru, jak również te szczegółowe, jak suma podjazdów i zjazdów, rodzaj nawierzchni, rodzaj drogi i inne.
  • Komoot równie przydatny jest w terenie - do nawigacji po wcześniej zaplanowanych trasach, rejestracji śladu, czy jako pamiętnik wypraw, gdyż w czasie podróży jak i po niej możemy dodawać zdjęcia.
  • Aplikacja bazuje na mapach OpenStreetMap wzbogaconych o aktualne dane dotyczące rodzajów nawierzchni oraz tysiące atrakcji: miejsc i odcinków dodanych przez użytkowników serwisu.

  • Założenie darmowego konta otwiera szereg możliwości takich jak zapisywanie własnych tras, modyfikowanie istniejących tras czy wysyłanie tras z komputera na telefon. W wersji darmowej możemy planować i przeglądać wycieczki.
  • Wersja płatna otwiera szereg możliwości, takich jak nawigacja po zaplanowanych trasach, czy zapis wycieczek i map offline na telefonie. Co ważne, autorzy aplikacji oferują (stan na 01.01.2019) PIERWSZY REGION ZA DARMO, co pozwala przetestować zalety wersji płatnej za darmo.
  • Po polskiej stronie może to być region Nowy Targ, obejmujący całe polskie Podtatrze. Strona słowacka zawiera się w dwóch regionach: region Žilinský oraz region Prešovský, niemal zgodnie z podziałem administracyjnym.

Udostępnij facebook twitter

Partnerzy projektu

Euroregion "Tatry"
EUWT TATRY
Miasto Nowy Targ
Gmina Czarny Dunajec
Gmina Nowy Targ
Gmina Szaflary
Gmina Łapsze Niżne
Mesto Kežmarok
Mesto Liptovský Mikuláš
Mesto Trstená
Mesto Spišská Belá
Mesto Stará Ľubovňa
Obec Suchá Hora
Obec Hladovka
Obec Liesek
Obec Nižná
Obec Vrbov
Obec Huncovce
Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr
Portal współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020


Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr
Modernizacja portalu dofinansowana ze środków Ministerstwa Rozwoju