Miejsca przyjazne
Na Szlaku wokół Tatr funkcjonuje już jednolity system rekomendacji obiektów, tzw. System Miejsc Przyjaznych (MP), w których każdy użytkownik Szlaku może liczyć na życzliwe przyjęcie.
Scertyfikowane przez audytorów i oznakowane specjalną tabliczką Miejsca Przyjazne*, to podzielone według 5 kategorii - obiekty noclegowe, obiekty gastronomiczne, miejsca o szczególnych walorach kulturowych i przyrodniczych, atrakcje turystyczne oraz obiekty świadczące usługi sportowe, turystyczne i okołoturystyczne, które są dostosowane do potrzeb użytkowników Szlaku wokół Tatr (głównie rowerzystów/rolkarzy) i które wprowadziły do swojej oferty usługi im dedykowane.
Wśród rekomendowanych obiektów mamy muzea, punkty informacji turystycznej, serwisy rowerowe i wypożyczalnie, termy, hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, restauracje, fast foody, karczmę.
W tych miejscach znajdujących się po polskiej i słowackiej stronie granicy w maksymalnej odległości 10 km od Szlaku można zjeść, przenocować, naprawić rower/rolki, uzyskać informację o Szlaku i skorzystać z atrakcji nie martwiąc się o bezpieczeństwo np. roweru.
Planując wyprawę po Szlaku wokół Tatr warto skorzystać z bazy/wyszukiwarki Miejsc Przyjaznych dostępnej na stronie internetowej www.szlakwokoltatr.eu/MP
*System Miejsc Przyjaznych jest istotnym elementem infrastruktury towarzyszącej i kolejnym krokiem na drodze do rozwoju produktu turystycznego jakim jest Szlak wokół Tatr i budowy marki turystycznej. Z jednej strony bowiem sieć Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr ma zapewnić jednolity i porównywalny standard jakości świadczenia usług dla turystów na Szlaku wokół Tatr, który przełoży się na wygodę korzystania dla osób odwiedzających te miejsca. Z drugiej strony ma na celu budowanie trwałej współpracy z podmiotami świadczącymi usługi dla turystów i uświadomienie lokalnym przedsiębiorcom, że jest to produkt na którym mogą zarabiać.
Aktualności

Rowerowy Dzień Dziecka na Stacji Podczerwone

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji o powstaniu i dziejach transgranicznej kolei na pograniczu polsko-słowackim!
Ekspozycja zewnętrzna i wewnętrzna - pliki do pobrania
Ekspozycja jest produktem mikroprojektu pt. „Gdzie koła poniosą - śladami transgranicznej kolei” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Paszport rowerowego odkrywcy Szlaku wokół Tatr
Paszport wydany został przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY w ramach projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap III”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020

Kampania medialna Szlaku wokół Tatr

Mapa rowerowa Szlaku wokół Tatr

Przewodnik "Rowerem wokół Tatr"
Przewodnik wydany został przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY w ramach projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap III”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020

Nowe filmy i spot promocyjny o Szlaku wokół Tatr
Spot promocyjny
Film promocyjny [PL, SK]
Film promocyjny [PL, EN]
Filmy zostały zrealizowane przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY w ramach projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap III”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020

Dalszy rozwój i rozbudowa Szlaku wokół Tatr

„GDZIE KOŁA PONIOSĄ” – RAJD ROWEROWY i PIKNIK ROWEROWO-KOLEJOWY

!UWAGA ‼️ Czasowe zamknięcie odcinka ścieżki rowerowej Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu ⛔️

Konkurs fotograficzny

Questing na Szlaku wokół Tatr
Partnerzy projektu



















Portal współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020
Modernizacja portalu dofinansowana ze środków Ministerstwa Rozwoju