O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia

W 5 dni wokół Tatr: 1/5 Zakopane - Beszeniowa


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnio-trudna
Czas:
5h50min
Dystans:
89
Miejsce startu:
Zakopane
Zakończenie trasy:
Bešeňová
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa wydzielona droga rowerowa
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Asfaltowy wydzielony pas rowerowy wzdłuż drogi
Żwirowa gruntowa wydzielona droga rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Wydzielona droga rowerowa - kostka
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej ulepszonej drodze lokalnej
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Lekki wycisk - czemu nie?!
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Na rowerze górskim
Pogoda na trasie:
przewaga chmur
-4°C
Wiatr: 0 km/h
Wilgotność: 81%

Opis

W 5 dni wokół Tatr 1/5: Zakopane - Beszeniowa, czyli podtatrzański misz-masz.

Dzień ⅕: to prawdziwy rowerowy misz-masz. Strome podjazdy i zjazdy, prawie płaskie odcinki, dedykowane ścieżki rowerowe, ale i jazda po głównych drogach. Trasa wiedzie zarówno przez sędziwe lasy, ale i rozległe przestrzenie i widokowe drogi, ciasne doliny, ale i brzeg pięknego jeziora, przez wygodne asfalty, ale i kamieniste leśne drogi… prawdziwy rowerowy misz-masz. Ruszamy z Zakopanego (Krupówki bądź górna stacja kolejki na Gubałówkę), skąd długim widokowym zjazdem docieramy do Chochołowa z jego piękną architekturą drewnianą. Szlakiem Wokół Tatr wjeżdżamy na Orawę, gdzie dalej przez Orawice i Zuberec (dwa długie podjazdy) docieramy do zachodniego krańca Tatr i do regionu Liptów. Tu czeka na nas kolejna niezwykła atrakcja - Dolina Kwaczańska z jakby zagubionymi w czasie młynami Oblazy. Następnie dojeżdżamy do brzegów Liptowskiego Morza - warto zatrzymać się na dłużej, by nasycić oczy niezwykłymi widokami. Stąd niedaleko już do dzisiejszego celu podróży - Beszeniowej; gdzie oprócz noclegu można skorzystać ze słynnych wód termalnych. Główne atrakcje: - Chochołów - symbol piękna podtatrzańskiej architektury drewnianej. - Dawna trasa kolejowa Trstená - Nowy Targ - dzisiaj słynny rowerowy SWT. - Podjazdy za Oravicami i Zubercem - mozolne podjazdy wśród pięknych orawskich lasów. Test na wytrzymałość i nagroda: dwa długie zjazdy! - Dolina Kwaczańska i Młyny Oblazy - przepiękna, wąska skalna dolina i ukryte przed światem zabytkowe młyny wodne. - Liptowskie Morze - miejsce jak z pocztówki. Sylwetki Tatr i Tatr Niżnych przeglądające się w spokojnych taflach wód jeziora. *Można oszczędzić 300m sumy podjazdów wjeżdżając kolejką na Gubałówkę. Więcej szczegółów już wkrótce na www.tatravelo.com Opisy atrakcji, rodzaje nawierzchni, dróg: https://www.komoot.com/tour/19542359
 
 
 

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
Wyniki głosowania w konkursie fotograficznym
Wszystkich czekających z niecierpliwością na wyniki konkursu fotograficznego "Foto-cykliści na Szlaku wokół Tatr" informujemy, że najwięcej głosów zdobyły i znalazły się na podium następujące fotografie:
Ogromne zainteresowanie Szlakiem wokół Tatr na World Travel Show 2018
Tym razem przedstawiciele EUWT TATRY zapraszali na Szlak wokół Tatr w trakcie międzynarodowych targów turystycznych World Travel Show 2018, które odbyły się w dniach 19 – 21 października br. w Nadarzynie.
Szlak wokół Tatr na międzynarodowych targach turystycznych WORLD TRAVEL SHOW!
Już jutro zapraszamy Was do odwiedzenia stoiska Szlaku wokół Tatr na międzynarodowych targach turystycznych WORLD TRAVEL SHOW w Warszawie!
^