O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

N.Targ - Jez. Orawskie - Zakopane: Torfowiska, jezioro i widokowe podjazdy na koniec


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnio-trudna
Czas:
6h 33 min
Dystans:
103 km
Miejsce startu:
Nowy Targ PKP
Zakończenie trasy:
Zakopane PKP
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa wydzielona droga rowerowa
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Lekki wycisk - czemu nie?!
Rower ma dość, ja jadę dalej!
Na rowerze szosowym
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Pogoda na trasie:
°C
Wiatr: km/h
Wilgotność:

Opis

100 km i 1000 m sumy podjazdów. Torfowiska, bacówka, piękne widoki wokół Jeziora (a może plaża?), ciekawe zabytki i długi, wymagający, ale widokowy podjazd na koniec.

TatraVelo Xtra Loop: Jezioro Orawskie i torfowiska Trasa jest pętlą przy założeniu, że między NT a ZNEm przejedziemy pociągiem. Od Nowego Targu: najpierw płasko, Szlakiem Wokół Tatr (za NT można skręcić i odwiedzić Ludźmierz), od Czarnego Dunajca drogą główną w stronę Jabłonki, po drodze koniecznie przystań na Bacówce Baligówce (bacówka, oscypki, szlak edukacyjny po torfowiskach). Za Jabłonką lokalną drogą międzynarodową, przez otwarte widokowe przestrzenie aż do Bobrowa (tam piękna Kalwaria za kościołem, warto skręcić). Od Bobrowa do Namiestowa wygodnym poboczem drogi głównej. Mniej więcej w połowie Namiestowo - warto stanąć na posiłek. Dalej drogą lokalną, często ruchliwą, wzdłuż brzegów "Morza" Orawskiego aż do zapory, gdzie skręcamy w piękną lokalną drogę którą, wśród pięknych krajobrazów (można skręcić do Nowego Ujścia na plażę) docieramy do Trstenej (Trzciany). Tutaj warto coś zjeść przed ostatnim, wymagającym etapem. Z Trstenej dobrze nam znanym Szlakiem Wokół Tatr do pięknego Chochołowa, skąd możemy dotrzeć do Zakopanego za różne sposoby: - najłatwiej wzdłuż drogi głównej - naszym wariantem (jest wymagający, ale widokowy) - przez Ciche, Ciche-Zoki i grzbietem na Gubałówkę (b. trudny podjazd Ciche-Zoki, ale widoki cudne). O panoramie z Gubałówki nie trzeba pisać... nasza trasa tam nie wiedzie. Prowadzi przez piękną Płazówkę - uroczą widokową polanę z kapliczką i kilkoma domami :-) Więcej tras i informacji wkrótce na tatravelo.com
 
 
 

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
Konkurs fotograficzny "Impresje z questu na Szlaku wokół Tatr"
Wspólnie z Fundacją Mapa Pasji zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie z miejsc na trzech trasach questu rowerowego na Szlaku wokół Tatr. Na relacje fotograficzne czekamy do 13.12.2020. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Questing na Szlaku wokół Tatr
Oto kompletny, trzyczęściowy quest na Szlaku wokół Tatr!
Spiski quest na Szlaku wokół Tatr
Dla wszystkich rowerowych odkrywców Szlaku wokół Tatr i naszych pięknych regionów Podhala, Spisza i Orawy ostatnia część naszej niespodzianki!
^