O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Nowy Targ - Szlak Wokół Tatr - Gubałówka - Zakopane


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnio-trudna
Czas:
czy to ważne :-)
Dystans:
45
Miejsce startu:
Nowy Targ
Zakończenie trasy:
Zakopane
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa wydzielona droga rowerowa
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Asfaltowy wydzielony pas rowerowy wzdłuż drogi
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Wydzielona droga rowerowa - kostka
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej ulepszonej drodze lokalnej
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Lekki wycisk - czemu nie?!
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Pogoda na trasie:
°C
Wiatr: km/h
Wilgotność:

Opis

Jak dojechać z Nowego Targu na Gubałówkę, robiąc 40 km po asfaltach i mijając może z 15 samochodów? Dzięki Szlak rowerowy wokół Tatr oraz nowym asfaltom na odcinku Zoki - Dudkówka to proste jak barszcz.

Wczoraj zakończyliśmy objazd tras na Podhalu, ale podzielę naszą relację na odcinki, żeby było przejrzyściej. Na razie tylko zdjęcia/mapy/słowa, ale wkrótce też relacja filmowa. Na pierwszy rzut nowy asfalt Zoki - Dudkówka wykonany w ramach Program Interreg PL-SK, bo ten fragment zapewnia teraz chyba najlepsze rowerowe połączenie na linii Nowy Targ - Gubałówka, z wykorzystaniem asfaltów Szlaku Wokół Tatr (SWT) oraz spokojnych, lokalnych dróg (ja wykorzystałem też i szutrowe odcinki SWT, ale można zrobić to na 100% asfaltowo). Przez 40 km spotkałem może z 15 samochodów zanim dotarłem na Gubałówkę, mając cały czas widoki na Tatry i twardo pod kołami. Do tego nowego odcinka możecie dojechać od strony Cichego lub Ratułowa/Mulic. Podjazd pod Zoki jest solidny, ale hej, to w końcu Podhale. Od Dudkówki na Gubałówkę jedziemy już lokalnymi drogami. Z Gubałówki do Zakopanego ja użyłem akurat najkrótszego, choć terenowo - downhillowego wariantu, a asfaltowo polecam zjazd przez Kościelisko. Można też skorzystać z PKL Gubałówka, bilet na rower 3 zł ekstra. ( W wersji dla tych co nie lubią podjazdów polecam wariant w drugą stronę czyli Zakopane >> wtachanie się przy pomocy kolejki na Gubałówkę (za rower w górę ekstra 3 zł) >> zjazd aż do Cichego >> podjazd pod Szlak Wokół Tatr, którym już łagodnym zjazdem dotrzecie do samiuśkiego Nowego Targu. więcej relacji na www.velomalopolska.pl

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
Konkurs fotograficzny "Impresje z questu na Szlaku wokół Tatr"
Wspólnie z Fundacją Mapa Pasji zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie z miejsc na trzech trasach questu rowerowego na Szlaku wokół Tatr. Na relacje fotograficzne czekamy do 13.12.2020. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Questing na Szlaku wokół Tatr
Oto kompletny, trzyczęściowy quest na Szlaku wokół Tatr!
Spiski quest na Szlaku wokół Tatr
Dla wszystkich rowerowych odkrywców Szlaku wokół Tatr i naszych pięknych regionów Podhala, Spisza i Orawy ostatnia część naszej niespodzianki!
^