O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Nowy Targ - Szlak Wokół Tatr - Gubałówka - Zakopane


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnio-trudna
Czas:
czy to ważne :-)
Dystans:
45
Miejsce startu:
Nowy Targ
Zakończenie trasy:
Zakopane
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa wydzielona droga rowerowa
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Asfaltowy wydzielony pas rowerowy wzdłuż drogi
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Wydzielona droga rowerowa - kostka
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej ulepszonej drodze lokalnej
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Lekki wycisk - czemu nie?!
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Pogoda na trasie:
°C
Wiatr: km/h
Wilgotność:

Opis

Jak dojechać z Nowego Targu na Gubałówkę, robiąc 40 km po asfaltach i mijając może z 15 samochodów? Dzięki Szlak rowerowy wokół Tatr oraz nowym asfaltom na odcinku Zoki - Dudkówka to proste jak barszcz.

Wczoraj zakończyliśmy objazd tras na Podhalu, ale podzielę naszą relację na odcinki, żeby było przejrzyściej. Na razie tylko zdjęcia/mapy/słowa, ale wkrótce też relacja filmowa. Na pierwszy rzut nowy asfalt Zoki - Dudkówka wykonany w ramach Program Interreg PL-SK, bo ten fragment zapewnia teraz chyba najlepsze rowerowe połączenie na linii Nowy Targ - Gubałówka, z wykorzystaniem asfaltów Szlaku Wokół Tatr (SWT) oraz spokojnych, lokalnych dróg (ja wykorzystałem też i szutrowe odcinki SWT, ale można zrobić to na 100% asfaltowo). Przez 40 km spotkałem może z 15 samochodów zanim dotarłem na Gubałówkę, mając cały czas widoki na Tatry i twardo pod kołami. Do tego nowego odcinka możecie dojechać od strony Cichego lub Ratułowa/Mulic. Podjazd pod Zoki jest solidny, ale hej, to w końcu Podhale. Od Dudkówki na Gubałówkę jedziemy już lokalnymi drogami. Z Gubałówki do Zakopanego ja użyłem akurat najkrótszego, choć terenowo - downhillowego wariantu, a asfaltowo polecam zjazd przez Kościelisko. Można też skorzystać z PKL Gubałówka, bilet na rower 3 zł ekstra. ( W wersji dla tych co nie lubią podjazdów polecam wariant w drugą stronę czyli Zakopane >> wtachanie się przy pomocy kolejki na Gubałówkę (za rower w górę ekstra 3 zł) >> zjazd aż do Cichego >> podjazd pod Szlak Wokół Tatr, którym już łagodnym zjazdem dotrzecie do samiuśkiego Nowego Targu. więcej relacji na www.velomalopolska.pl

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
W dniach 4-6 czerwca 2019 r. za zaproszenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY we współpracy ze Związkiem Euroregion „Tatry” i Gminą Czarny Dunajec promowali polsko-słowackie projekty transgraniczne z obszaru Euroregionu „Tatry” na Forum Miast i Regionów w Jasionce.
Rodzinny Rajd Rowerowy w Nowym Targu
Już w najbliższą niedzielę 25 maja w Nowym Targu po raz kolejny zagości Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Uczestnicy do wyboru mają 3 trasy, prowadzące w zdecydowanej większości po ścieżkach rowerowych Szlaku wokół Tatr.
Zakręć w Tatry i weź udział w wydarzeniach na Szlaku wokół Tatr!
W ostatni weekend kwietnia zaczynamy sezon rowerowy na Szlaku wokół Tatr! Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które organizujemy w ramach akcji „Wiosna na Szlaku wokół Tatr”.
^