O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia

Nowy Targ - Szlak Wokół Tatr - Gubałówka - Zakopane


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnio-trudna
Czas:
czy to ważne :-)
Dystans:
45
Miejsce startu:
Nowy Targ
Zakończenie trasy:
Zakopane
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa wydzielona droga rowerowa
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Asfaltowy wydzielony pas rowerowy wzdłuż drogi
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Wydzielona droga rowerowa - kostka
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej ulepszonej drodze lokalnej
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Lekki wycisk - czemu nie?!
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Pogoda na trasie:
przewaga chmur
-8°C
Wiatr: 0 km/h
Wilgotność: 73%

Opis

Jak dojechać z Nowego Targu na Gubałówkę, robiąc 40 km po asfaltach i mijając może z 15 samochodów? Dzięki Szlak rowerowy wokół Tatr oraz nowym asfaltom na odcinku Zoki - Dudkówka to proste jak barszcz.

Wczoraj zakończyliśmy objazd tras na Podhalu, ale podzielę naszą relację na odcinki, żeby było przejrzyściej. Na razie tylko zdjęcia/mapy/słowa, ale wkrótce też relacja filmowa. Na pierwszy rzut nowy asfalt Zoki - Dudkówka wykonany w ramach Program Interreg PL-SK, bo ten fragment zapewnia teraz chyba najlepsze rowerowe połączenie na linii Nowy Targ - Gubałówka, z wykorzystaniem asfaltów Szlaku Wokół Tatr (SWT) oraz spokojnych, lokalnych dróg (ja wykorzystałem też i szutrowe odcinki SWT, ale można zrobić to na 100% asfaltowo). Przez 40 km spotkałem może z 15 samochodów zanim dotarłem na Gubałówkę, mając cały czas widoki na Tatry i twardo pod kołami. Do tego nowego odcinka możecie dojechać od strony Cichego lub Ratułowa/Mulic. Podjazd pod Zoki jest solidny, ale hej, to w końcu Podhale. Od Dudkówki na Gubałówkę jedziemy już lokalnymi drogami. Z Gubałówki do Zakopanego ja użyłem akurat najkrótszego, choć terenowo - downhillowego wariantu, a asfaltowo polecam zjazd przez Kościelisko. Można też skorzystać z PKL Gubałówka, bilet na rower 3 zł ekstra. ( W wersji dla tych co nie lubią podjazdów polecam wariant w drugą stronę czyli Zakopane >> wtachanie się przy pomocy kolejki na Gubałówkę (za rower w górę ekstra 3 zł) >> zjazd aż do Cichego >> podjazd pod Szlak Wokół Tatr, którym już łagodnym zjazdem dotrzecie do samiuśkiego Nowego Targu. więcej relacji na www.velomalopolska.pl

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
Rusza budowa III etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr!
Do 2020 roku Historyczno – kulturowo - przyrodniczy Szlak wokół Tatr wzbogaci się o atrakcyjną infrastrukturę dla rowerzystów. Powstaną także kolejne kilometry ścieżek rowerowych po polskiej i słowackiej stronie granicy.
Na biegówkach po Szlaku wokół Tatr
Nareszcie odpowiednie warunki do narciarstwa biegowego! Zatem ścieżki rowerowe Szlaku wokół Tatr – zgodnie z ich całorocznym wykorzystaniem – stają się trasami do narciarstwa biegowego!
Wyniki głosowania w konkursie fotograficznym
Wszystkich czekających z niecierpliwością na wyniki konkursu fotograficznego "Foto-cykliści na Szlaku wokół Tatr" informujemy, że najwięcej głosów zdobyły i znalazły się na podium następujące fotografie:
^