O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Pętla pełna przyrody


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
łatwa
Czas:
3h
Dystans:
11km
Miejsce startu:
Parking - Czarny Dunajec
Zakończenie trasy:
Parking - Czarny Dunajec
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Rodzinnie - z dziecięcym fotelikiem lub przyczepką
Rodzinnie - pierwsza przygoda na rowerze
Rodzinnie - rodzice mnie nie dogonią
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Na rowerze szosowym
Na rowerze miejskim
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Na rowerze górskim
Na rowerze z sakwami, przyczepką, fotelikiem
Pogoda na trasie:
°C
Wiatr: km/h
Wilgotność:

Opis

Przepiękna trasa przebiegająca głównie przez las w ciszy spokoju bezpieczeństwie - idealna na wypad rodzinny lub w poszukiwaniu bliskości przyrody. https://drive.google.com/open?id=1fXYqLpohjSkXXoTrnVQs6vJdKvs&usp=sharing

Trasę zaczynamy na parkingu w Czarnym Dunajcu, który jest w świetnej lokalizacji bo bezpośrednio przy głównej trasie na Kraków-Zakopane - łatwo dostrzec bo obok znajduje się kryte lodowisko i ogromny budynek szkolny. Z parkingu wyruszamy w trasę (kierunek Zakopane) i tutaj zdziwienie bo szlak rowerowy ma swój początek 10m od parkingu ! :). Dalej beztrosko i z szerokimi uśmiechami ruszamy w 11km przygodę. Trasa na początku przebiega przez utwardzoną rolniczą drogę aby włączyć się do przygotowanej trasy rowerowej w nawierzchni żwirowej (okolice lokalnego cmentarza). Podróżujemy w oddaleniu od dróg publicznych czyli bezpiecznie a dookoła cisza i przyroda. Przerwa na kawę i pierwsze kanapki po ok 3 km na specjalnie przygotowanym do tego miejscu - drewniane wiaty (dzieciaki zachwycone). po kolejnym kilometrze można zatrzymać się przy bacówce gdzie czekają na nas oscypki i zentyca (przypomina kefir tylko że z mleka owczego). W tym miejscu ostroznie musimy przeprowadzić rowery na drugą stronę drogi publicznej aby po 15m znów cieszyć się szlakiem rowerowym (takich przejazdów na trasie mamy 2) Dalej już tylko las,las i las :) Czas na prawdziwy relaks rowerowy! Kilometry ciszy śpiewu ptaków czystego powietrza i czasu tylko dla nas i przyrody. Po przejechaniu dłuuuuugiego prostego odcinka pośród drzew mamy ostry skręt w lewo i dalej przez las. Kolejne skrzyżowanie ale wyłącznie dróg rowerowych:) My skręcamy w lewo w stronę parkingu gdzie zostawiliśmy auto. Do samego parkingu mamy już drogę asfaltową i tam kończymy nasz przejazd. Trasa na ok 3 h spokojnej jazdy z dziećmi - czas uzależniony od planowanych przystanków. te 11 km to idealny dystans dla dzieciaków. Cała trasa dobrze oznakowana. Myślę, że to idealna trasa na rodzinną wyprawę w pogodny dzień. Ciężko opisać własne doznania ale są w 100% pozytywne:)

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
W dniach 4-6 czerwca 2019 r. za zaproszenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY we współpracy ze Związkiem Euroregion „Tatry” i Gminą Czarny Dunajec promowali polsko-słowackie projekty transgraniczne z obszaru Euroregionu „Tatry” na Forum Miast i Regionów w Jasionce.
Rodzinny Rajd Rowerowy w Nowym Targu
Już w najbliższą niedzielę 25 maja w Nowym Targu po raz kolejny zagości Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Uczestnicy do wyboru mają 3 trasy, prowadzące w zdecydowanej większości po ścieżkach rowerowych Szlaku wokół Tatr.
Zakręć w Tatry i weź udział w wydarzeniach na Szlaku wokół Tatr!
W ostatni weekend kwietnia zaczynamy sezon rowerowy na Szlaku wokół Tatr! Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które organizujemy w ramach akcji „Wiosna na Szlaku wokół Tatr”.
^