O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia

Pętla pełna przyrody


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
łatwa
Czas:
3h
Dystans:
11km
Miejsce startu:
Parking - Czarny Dunajec
Zakończenie trasy:
Parking - Czarny Dunajec
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Rodzinnie - z dziecięcym fotelikiem lub przyczepką
Rodzinnie - pierwsza przygoda na rowerze
Rodzinnie - rodzice mnie nie dogonią
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Na rowerze szosowym
Na rowerze miejskim
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Na rowerze górskim
Na rowerze z sakwami, przyczepką, fotelikiem
Pogoda na trasie:
przewaga chmur
-1°C
Wiatr: 0 km/h
Wilgotność: 90%

Opis

Przepiękna trasa przebiegająca głównie przez las w ciszy spokoju bezpieczeństwie - idealna na wypad rodzinny lub w poszukiwaniu bliskości przyrody. https://drive.google.com/open?id=1fXYqLpohjSkXXoTrnVQs6vJdKvs&usp=sharing

Trasę zaczynamy na parkingu w Czarnym Dunajcu, który jest w świetnej lokalizacji bo bezpośrednio przy głównej trasie na Kraków-Zakopane - łatwo dostrzec bo obok znajduje się kryte lodowisko i ogromny budynek szkolny. Z parkingu wyruszamy w trasę (kierunek Zakopane) i tutaj zdziwienie bo szlak rowerowy ma swój początek 10m od parkingu ! :). Dalej beztrosko i z szerokimi uśmiechami ruszamy w 11km przygodę. Trasa na początku przebiega przez utwardzoną rolniczą drogę aby włączyć się do przygotowanej trasy rowerowej w nawierzchni żwirowej (okolice lokalnego cmentarza). Podróżujemy w oddaleniu od dróg publicznych czyli bezpiecznie a dookoła cisza i przyroda. Przerwa na kawę i pierwsze kanapki po ok 3 km na specjalnie przygotowanym do tego miejscu - drewniane wiaty (dzieciaki zachwycone). po kolejnym kilometrze można zatrzymać się przy bacówce gdzie czekają na nas oscypki i zentyca (przypomina kefir tylko że z mleka owczego). W tym miejscu ostroznie musimy przeprowadzić rowery na drugą stronę drogi publicznej aby po 15m znów cieszyć się szlakiem rowerowym (takich przejazdów na trasie mamy 2) Dalej już tylko las,las i las :) Czas na prawdziwy relaks rowerowy! Kilometry ciszy śpiewu ptaków czystego powietrza i czasu tylko dla nas i przyrody. Po przejechaniu dłuuuuugiego prostego odcinka pośród drzew mamy ostry skręt w lewo i dalej przez las. Kolejne skrzyżowanie ale wyłącznie dróg rowerowych:) My skręcamy w lewo w stronę parkingu gdzie zostawiliśmy auto. Do samego parkingu mamy już drogę asfaltową i tam kończymy nasz przejazd. Trasa na ok 3 h spokojnej jazdy z dziećmi - czas uzależniony od planowanych przystanków. te 11 km to idealny dystans dla dzieciaków. Cała trasa dobrze oznakowana. Myślę, że to idealna trasa na rodzinną wyprawę w pogodny dzień. Ciężko opisać własne doznania ale są w 100% pozytywne:)

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
Wyniki głosowania w konkursie fotograficznym
Wszystkich czekających z niecierpliwością na wyniki konkursu fotograficznego "Foto-cykliści na Szlaku wokół Tatr" informujemy, że najwięcej głosów zdobyły i znalazły się na podium następujące fotografie:
Ogromne zainteresowanie Szlakiem wokół Tatr na World Travel Show 2018
Tym razem przedstawiciele EUWT TATRY zapraszali na Szlak wokół Tatr w trakcie międzynarodowych targów turystycznych World Travel Show 2018, które odbyły się w dniach 19 – 21 października br. w Nadarzynie.
Szlak wokół Tatr na międzynarodowych targach turystycznych WORLD TRAVEL SHOW!
Już jutro zapraszamy Was do odwiedzenia stoiska Szlaku wokół Tatr na międzynarodowych targach turystycznych WORLD TRAVEL SHOW w Warszawie!
^