O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Pętla pełna przyrody


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
łatwa
Czas:
3h
Dystans:
11km
Miejsce startu:
Parking - Czarny Dunajec
Zakończenie trasy:
Parking - Czarny Dunajec
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Rodzinnie - z dziecięcym fotelikiem lub przyczepką
Rodzinnie - pierwsza przygoda na rowerze
Rodzinnie - rodzice mnie nie dogonią
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Na rowerze szosowym
Na rowerze miejskim
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Na rowerze górskim
Na rowerze z sakwami, przyczepką, fotelikiem
Pogoda na trasie:
°C
Wiatr: km/h
Wilgotność:

Opis

Przepiękna trasa przebiegająca głównie przez las w ciszy spokoju bezpieczeństwie - idealna na wypad rodzinny lub w poszukiwaniu bliskości przyrody. https://drive.google.com/open?id=1fXYqLpohjSkXXoTrnVQs6vJdKvs&usp=sharing

Trasę zaczynamy na parkingu w Czarnym Dunajcu, który jest w świetnej lokalizacji bo bezpośrednio przy głównej trasie na Kraków-Zakopane - łatwo dostrzec bo obok znajduje się kryte lodowisko i ogromny budynek szkolny. Z parkingu wyruszamy w trasę (kierunek Zakopane) i tutaj zdziwienie bo szlak rowerowy ma swój początek 10m od parkingu ! :). Dalej beztrosko i z szerokimi uśmiechami ruszamy w 11km przygodę. Trasa na początku przebiega przez utwardzoną rolniczą drogę aby włączyć się do przygotowanej trasy rowerowej w nawierzchni żwirowej (okolice lokalnego cmentarza). Podróżujemy w oddaleniu od dróg publicznych czyli bezpiecznie a dookoła cisza i przyroda. Przerwa na kawę i pierwsze kanapki po ok 3 km na specjalnie przygotowanym do tego miejscu - drewniane wiaty (dzieciaki zachwycone). po kolejnym kilometrze można zatrzymać się przy bacówce gdzie czekają na nas oscypki i zentyca (przypomina kefir tylko że z mleka owczego). W tym miejscu ostroznie musimy przeprowadzić rowery na drugą stronę drogi publicznej aby po 15m znów cieszyć się szlakiem rowerowym (takich przejazdów na trasie mamy 2) Dalej już tylko las,las i las :) Czas na prawdziwy relaks rowerowy! Kilometry ciszy śpiewu ptaków czystego powietrza i czasu tylko dla nas i przyrody. Po przejechaniu dłuuuuugiego prostego odcinka pośród drzew mamy ostry skręt w lewo i dalej przez las. Kolejne skrzyżowanie ale wyłącznie dróg rowerowych:) My skręcamy w lewo w stronę parkingu gdzie zostawiliśmy auto. Do samego parkingu mamy już drogę asfaltową i tam kończymy nasz przejazd. Trasa na ok 3 h spokojnej jazdy z dziećmi - czas uzależniony od planowanych przystanków. te 11 km to idealny dystans dla dzieciaków. Cała trasa dobrze oznakowana. Myślę, że to idealna trasa na rodzinną wyprawę w pogodny dzień. Ciężko opisać własne doznania ale są w 100% pozytywne:)

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
Konkurs fotograficzny "Impresje z questu na Szlaku wokół Tatr"
Wspólnie z Fundacją Mapa Pasji zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie z miejsc na trzech trasach questu rowerowego na Szlaku wokół Tatr. Na relacje fotograficzne czekamy do 13.12.2020. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!
Questing na Szlaku wokół Tatr
Oto kompletny, trzyczęściowy quest na Szlaku wokół Tatr!
Spiski quest na Szlaku wokół Tatr
Dla wszystkich rowerowych odkrywców Szlaku wokół Tatr i naszych pięknych regionów Podhala, Spisza i Orawy ostatnia część naszej niespodzianki!
^