O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia

W 5 dni wokół Tatr: 4/5 Tatranská Lomnica - Sromowce Niżne


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnio-trudna
Czas:
5h10
Dystans:
79,9
Miejsce startu:
Tatranská Lomnica
Zakończenie trasy:
Sromowce NIżne
Rodzaj nawierzchni:
Asfaltowa wydzielona droga rowerowa
Asfaltowa ścieżka rowerowa
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa
Asfaltowy wydzielony pas rowerowy wzdłuż drogi
Żwirowa gruntowa wydzielona droga rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka rowerowa
Żwirowa gruntowa ulepszona ścieżka pieszo-rowerowa
Wydzielona droga rowerowa - kostka
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po asfaltowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej drodze lokalnej
Oznakowany szlak rowerowy w ruchu ogólnym po gruntowej ulepszonej drodze lokalnej
Rodzinnie - z dziecięcym fotelikiem lub przyczepką
Rodzinnie - pierwsza przygoda na rowerze
Rodzinnie - rodzice mnie nie dogonią
Kocham przyrodę, żwir mi nie straszny
Żwir? - to nie dla mnie
Lekki wycisk - czemu nie?!
Rower ma dość, ja jadę dalej!
Na rowerze szosowym
Na rowerze crossowym
Na rowerze trekkingowym
Na rowerze górskim
Na rowerze z sakwami, przyczepką, fotelikiem
Pogoda na trasie:
przewaga chmur
-9°C
Wiatr: 0 km/h
Wilgotność: 78%

Opis

W 5 dni wokół Tatr: 4/5 Tatranská Lomnica - Sromowce Niżne. Wielkie doliny i w Pieniny

Dzień 4/5: Wielkie doliny i w Pieniny. Dzisiejsza trasa pokazuje wielką różnorodność krajobrazów Podtatrza - to prawdziwa uczta dla oka. Dotrzemy na polską część Spisza, po drodze odkrywając mało znane, a tak piękne wsie jak Ždiar i Osturňa (enklawa Rusinów = Łemków), tę drugą śmiało można porównywać z naszym Chochołowem. Na trasie również Zamek w Niedzicy z intrygującą zagadką inkaskiego złota, baśnie o latającym mnichu z Czerwonego Klasztoru oraz wisienka na torcie - Przełom Dunajca w sercu Pienin. Drogą wolności docieramy do Tatrz. Kotliny, gdzie rozpoczyna się mozolny podjazd przez wąską głęboką, dolinę. Nagrodą są pyszne widoki na skalne baszty Tatr Bielskich oraz niezapomniany zjazd do zapomnianej wsi Osturnia i dalej do Polski, do Niedzicy (tutaj okazja odbicia i zwiedzania Zamku). Od brzegów jeziora, Doliną Dunajca docieramy do Sromowców. Właściwie można by zakończyć dzień tutaj. Jednak warto zostawić bagaże i jechać dalej - Przełom Dunajca, podjazd w Lesnicy i widokowy zjazd przez Haligovce bez wątpienia warte są wysiłku. Główne atrakcje: Cesta Slobody - wspaniałych widoków ciąg dalszy Tatry Bielskie - wyjątkowa część Tatr, w większości rezerwat ścisły, imponujące widoki Dolina Osturni - zjazd jak marzenie, a potem zagubiona w czasie, jakby wycięta z Czechosłowacji wieś łemkowska. Warto przystanąć w Barze u Pavla by poczuć klimat tamtych lat Jezioro Sromowieckie (i odbicie do Zamku w Niedzicy) - tajemnice Inków nad jeziorem w Pieninach Przełom Dunajca - i chyba nic dodawać nie trzeba :-) Więcej szczegółów wkrótce na tatravelo.com Opisy atrakcji, rodzaje nawierzchni, dróg: www.komoot.com/tour/21996304
 
 
 

Galeria


Atrakcje na trasie
Aktualności
Rusza budowa III etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr!
Do 2020 roku Historyczno – kulturowo - przyrodniczy Szlak wokół Tatr wzbogaci się o atrakcyjną infrastrukturę dla rowerzystów. Powstaną także kolejne kilometry ścieżek rowerowych po polskiej i słowackiej stronie granicy.
Na biegówkach po Szlaku wokół Tatr
Nareszcie odpowiednie warunki do narciarstwa biegowego! Zatem ścieżki rowerowe Szlaku wokół Tatr – zgodnie z ich całorocznym wykorzystaniem – stają się trasami do narciarstwa biegowego!
Wyniki głosowania w konkursie fotograficznym
Wszystkich czekających z niecierpliwością na wyniki konkursu fotograficznego "Foto-cykliści na Szlaku wokół Tatr" informujemy, że najwięcej głosów zdobyły i znalazły się na podium następujące fotografie:
^