O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Komoot - jak korzystać?

Komoot - jak korzystać?
Komoot to darmowa aplikacja na telefony jak i strona internetowa do planowania wycieczek oraz nawigacji pieszej i rowerowej w terenie

Udostępnij:
google plus mail

  • Dostępna jest po angielsku i niemiecku (stan na 01.01.2019), jednak wystarczy znajomość kilku podstawowych terminów, by niemal swobodnie korzystać z aplikacji.
  • Pozwala planować wycieczki uwzględniając i wyświetlając dane podstawowe, takie jak długość trasy, czas przejazdu, rodzaj roweru, jak również te szczegółowe, jak suma podjazdów i zjazdów, rodzaj nawierzchni, rodzaj drogi i inne.
  • Komoot równie przydatny jest w terenie - do nawigacji po wcześniej zaplanowanych trasach, rejestracji śladu, czy jako pamiętnik wypraw, gdyż w czasie podróży jak i po niej możemy dodawać zdjęcia.
  • Aplikacja bazuje na mapach OpenStreetMap wzbogaconych o aktualne dane dotyczące rodzajów nawierzchni oraz tysiące atrakcji: miejsc i odcinków dodanych przez użytkowników serwisu.

  • Założenie darmowego konta otwiera szereg możliwości takich jak zapisywanie własnych tras, modyfikowanie istniejących tras czy wysyłanie tras z komputera na telefon. W wersji darmowej możemy planować i przeglądać wycieczki.
  • Wersja płatna otwiera szereg możliwości, takich jak nawigacja po zaplanowanych trasach, czy zapis wycieczek i map offline na telefonie. Co ważne, autorzy aplikacji oferują (stan na 01.01.2019) PIERWSZY REGION ZA DARMO, co pozwala przetestować zalety wersji płatnej za darmo.
  • Po polskiej stronie może to być region Nowy Targ, obejmujący całe polskie Podtatrze. Strona słowacka zawiera się w dwóch regionach: region Žilinský oraz region Prešovský, niemal zgodnie z podziałem administracyjnym.


Aktualności
Buduje się III etap Szlaku wokół Tatr!
Trwają intensywne prace związane z budową III etapu Szlaku wokół Tatr.
Projekt dotyczący Szlaku wokół Tatr wyróżniony w Sprawozdaniu z realizacji programu za rok 2019!
Miło nam poinformować, że projekt dotyczący budowy Szlaku wokół Tatr, jako jeden z 77 projektów realizowanych w Programie Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 opisany został w Sprawozdaniu z realizacji programu za rok 2019 skałdanym do Komisji Europejskiej.
Webinarium dla branży turystycznej  „Jak skorzystać z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej”
Kto może skorzystać z bonu rekompensacyjnego? Gdzie składać wnioski? Co to jest pożyczka obrotowa i na co można ją przeznaczyć? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań udzielą praktycy - przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za wdrożenie mechanizmów wsparcia. Webinarium odbędzie się już w najbliższą środę (6.05.2020) o godz. 10 na turystycznym profilu Odkryj Małopolskę na Facebooku.
^